Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Nie zeby sie pochwalic, nie zeby sie poradzic :) Klamka zapadla dom sie juz buduje :) Daje po prostu sygnal, ze takowe cudo (z pewnymi przerobkami) powstaje w okolicach Warszawy i gdyby ktos chcial zobaczyc "na zywo" - nie widze problemu :) Ewentualnie moze ktos z Was tez wybudowal taki domek i wie co KONIECZNIE nalezy zmienic? Jak na razie wiem, ze trzeba bylo poszerzyc garaz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też się swojego czasu do niego przymierzałam i z niejakim sentymentem wspominam ;-) Daj znać jak już stanie (a szczególnie - jak wygląda poddasze - u nas właśnie o poddasze sprawa się "rozbiła"

Pozdrawiam i życzę pięknego domku :-)

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Cos z poddaszem jest nie tak? Podpowiedz, moze trzeba cos zmienic?

 

Może nie tyle "nie tak", co jest ono stosunkowo nieustawne ze względu na kształt dachu (wielospadowy, dużo załomków) i stosunkowo niską ściankę kolankową - dosyć duża powierzchnia poddasza jest trudna do wykorzystania. U nas jest większa rodzina (5) i poddasze musi być jak najbardziej użytkowe. Także praktyka zwyciężyła i wybraliśmy ostatecznie dach dwuspadowy.

Widziałam ten domek w stanie surowym (okolice Lublina) - z zewnątrz całkiem ładnie wyszedł. W środku nie byłam...

Ale tak jak wspomniałam przedtem - mam spory sentyment do tego projektu - już go niemal budowaliśmy ;-)

Pozdrawiam jeszcze raz

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 10 months później...
  • 1 year później...

Rozpoczynam ten wątek i licze że nie jestem sama.

 

Myśmy tak w sumie nie robili zbyt dużo zmian, tylko zlikwidowaliśmy okno balkonowe w salonie to na tej samej ścianie co wykusz. Reszta raczej bez zmian chociaż sen z powiek spedza mi kuchnia i wejście z kuchni do spiżarki. Masakra! Nie wiem czy robić tą spiżarke czy nie, jak zrobić żeby ta kuchnia była ustawna i wzystko było podręczne.

 

Na chwile obecną to wczoraj wylaliśmy beton na piwnicach. Zrobiliśmy sobie podpiwniczenie z wyjątkiem salonu. W tym roku to koniec z budową. W przyszłym roku planujemy zrobić stan surowy otwarty.

 

Latte a ty na jakim jesteś etapie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie :D

 

Nie znalazłam dotąd na forum osoby, która budowałaby według tego pięknego projektu. Bardzo się cieszę, że możemy w końcu porozmawiać. :D

 

Projekt jest piękny, zanim zdecydowałam się na ten przeglądnełam dzięsiątki katalogów i stron internetowych, także wybór jest przemyślany.

 

Jeśli chodzi o kuchnię architekt wydłużył o metr kuchnię w stronę ogrodu ( na górze bedzie trochę większy balkon).

drzwi do spiżarni oczywiście są, spiżarka jest niewielka ale myślę, że bedzie spełniać swoje zadanie.

Jesli miałabym ustawiać taką kuchnię, to lodówkę ustawiłabym po prawej stronie, a reszte tak jak jest.

U mnie kuchnia będzie troche większa wyjdzie ok. 15m2, będzie tam stół (zamiast tego barku) i wyjście na ogród.

 

poszerzyłam też garaz, aby w srodku nie było ciasno i w środku mozna zmiescic wszystkie narzedzia i urzadzenia ogrodnicze.

 

Pozdrawiam,

Latte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na poczatku drogi, :lol:

Mam pozwolenie na budowę i zastanawiam się czy lać fundament czy nie, zalezy od pogody, jesli beda sprzyjające warunki to wyleję fundament i reszte będę kończyc w przyszłym roku.

Bardzo bym chciała wprowadzic sie w przyszłym roku, oczywiście tylko na jako tako wykończony dół, górę będę kończyć pewnie w 2009r.

 

Rozumiem Cię z tą kuchnią, mi tez bardzo zależało na funkcjonalnej kuchni, okazało się, że wydłużenie jej nie było wiekszym problemem architektonicznym. Między kuchnią i jadalnią będę szerokie drzwi.

 

Piszesz, że u Ciebie jest podpiwnieczenie, więc faktycznie możesz pokusić się o likwidację spiżarni. Dodatkowo pod schodami (akurat na drodze garaż-kuchnia) można zrobic fajny schowek na napoje i inne rzeczy.

Możesz zlikwidować spiżarkę i zrobić fajną łazienkę z oknem. Wtedy będziesz miała całą ścianę do wykorzystania.

 

Ja u siebie podpiwnieczenia nie mam, więc spiżarka jest mi niezbędna.

 

Latte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam nadzieje że komuś jeszcze się spodoba ten domek i nasze grono się powiększy. To jest nowy projekt i może dlatego tak mało osób go buduje. Szkoda :cry: i szkoda też że wcześniej się nie zgadałyśmy bo z tą kuchnią to jest dobry pomysł. No ale cóż u mnie jest już za późno. Chyba nie zrobię tej spiżarki.

 

Pozdrawiam!papa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...